Home / Kryesoret / Djali i Hazbi Idrizit: Baba, o Baba, mallkuar qoftë ajo ditë kur u bëre pjesë e politikës!!!

Djali i Hazbi Idrizit: Baba, o Baba, mallkuar qoftë ajo ditë kur u bëre pjesë e politikës!!!

Sot bëhen një muaj pas vrasjes së kryetarit të komunës së Bogovinës, Hazbi Idrizi i cili u vra mizorisht më 6 e muajit tjetër, dhimbjen për të e shpreh dajli i tij Blerimi i cili vjen me një poezi prekëse dhe të dhimbshme, njofton TetovaSot.

Këto janë fjalët prekëse të Blerimit për të ndjerin Hazbi Idrizi:

Baba, një muaj pa TY!

-Baba, nuk na besohet se më fizikisht nuk je në mesin tonë!

-Baba, shpresa nuk vdes kurrë, jeta jote vazhdon!

-Baba, çka të kujtoj si fillim të jetës tonë!

-Baba, nuk më hiqet nga koka mirësia jote kur vije në shtëpi dhe kur hapje derën ngadalë e ngadalë!

-Baba, o Baba, mallkuar qoftë ajo ditë kur u bëre pjesë e politikës!!!

Baba, baba, baba….

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *