Home / Kryesoret / Do të ketë revizion të punësimeve që janë bërë pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit

Do të ketë revizion të punësimeve që janë bërë pas zgjedhjeve të 11 dhjetorit

Qeveria ka sjellur vendim për revizion të punësimeve që janë realizuar pasi janë nënshkruar zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 dhjetorit,

 

Sipas TV24, qëllimi është që të hetohet nëse ka pasur shkelje të rregullave ligjore dhe çfarë kuadro, në çfarë pozicione janë vendosur në institucionet shtetërore.

Në këtë temë disa herë kishte aluduar edhe ministri i ri i shoqërisë informatike dhe administratës, Damjan Mançevski, i cili më shumë detaje do të zbulojë gjatë ditëve të ardhshme.

Gjithashtu lexo

Përmes Serbisë po zbatohet një skenar për destabilizimin e Ballkanit, ja kush alarmon

Lidhja Demokrate e Maqedonisë (LD) nëpërmjet një kumtese vlerëson se tërheqja e personalit të ambasadës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *