Home / Lajme / Botë / Donald Trump mesazh urimi me rastin e Fitër Bajramit

Donald Trump mesazh urimi me rastin e Fitër Bajramit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump ka dërguar mesazh urimi me rastin e festës së Fitër Bajramit.

“Në emër të popullit amerikan, unë dhe bashkëshortja ime Melania u shprehim urimet tona më të ngrohta muslimanëve, të cilët festojnë Fitër Bajramin. Ky Bajram na kujton të falim, të mëshirojmë dhe të jemi qëllimmirë. SHBA-të japin përpjekje në mënyrë që të praktikohen këto vlera, sikurse muslimanët në rajone të ndryshme të botës”, është shprehur presidenti amerikan Trump, transmeton Anadolu Agency.

Gjithashtu lexo

Momenti kur personi i armatosur tenton ta rrëmbej çiftin, por ata e lënë me “gishta në gojë” duke u larguar nga vendi i ngarjes (Video)

Një burrë i armatosur i cili tenton të rrëmbej një çift që ishin brenda veturës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *