Home / Lajme / Maqedoni / E Majta:Të punësuarit në ‘Posta e Maqedonisë’ duhet të ju rezistojnë trysnive dhe shantazheve nga udhëheqësia

E Majta:Të punësuarit në ‘Posta e Maqedonisë’ duhet të ju rezistojnë trysnive dhe shantazheve nga udhëheqësia

‘E Majta’ inkurajon të punësuarit në ‘Posta e Maqedonisë’ të kërkojnë kontributet për pushim vjetor- të njohura si K-15 dhe të mos lejojnë zhagitjen e çështjeve nga ana e udhëheqësisë, përcjell Telegrafi Maqedoni.

 

Apelojmë deri tek Inspektorati i Punës që në kohë të reagojë në lidhje me trysninë e hapur që bën udhëheqësia ndaj të punësuarve, duke e vlerësuar si të turpshëm guximin e drejtorëve për të kërkuar nga të punësuarit që vullnetarisht të heqin dorë nga ajo që ju takon me ligj, thonë nga ‘E Majta’.

Ata mbeten të hapur për çdo rast nevoje për ndihmë juridike nga ana e të punësuarve në luftën e tyre për të realizuar të drejtat e tyre në suaza të ligjeve ekzistuese.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *