Home / Kryesoret / Edhe një tërmet regjistrohet pak para disa minutash në rajonin e Resnjës

Edhe një tërmet regjistrohet pak para disa minutash në rajonin e Resnjës

Maqedonia vazhdon të jetë nën ndikimin e lëkundjeve tektonike të tokës, tash e disa ditë me radhë, ku epiqendra e tërmeteve është në rrethinë të qytetit të Ohrit, Prespës dhe Resnjës.

Një tërmet është regjistruar pak para minutash, me 3.7 shkallë. Epiqendra e e tërmetit është 5 kilometër larg Resnjës, 3 kilometër afar jankovecit, në një thellësi prej 10 km.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *