Home / Lajme / Maqedoni / Edhe tabelë në gjuhën shqipe për Qendrën Klinike “Nënë Tereza” në Shkup përgatit Taravari

Edhe tabelë në gjuhën shqipe për Qendrën Klinike “Nënë Tereza” në Shkup përgatit Taravari

Ministri i ri i Shëndetësisë, Arben Taravari, ka urdhëruar përpunimin e tabelave informative në Qendrën Klinike “Nënë Tereza” në Shkup, që përkrah gjuhës maqedonase dhe angleze të jetë edhe gjuha shqipe, ndërsa për vendosjen e tyre do të pritet ligji i ri për përdorimin e gjuhëve,

 

Taravari tha se së shpejti do ta zbatojë përdorimin e gjuhës shqipe në gjithë Qendrën Klinike në Shkup dhe për këtë ka dhënë urdhër që gjithë zyrtarët të punojnë.

Ndërsa edhe projekti “Alo Doktor” i cili filloi të zbatohet nga shtatori i vitit 2014, gjithashtu do të bëhet në dy gjuhë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *