Home / Kryesoret / EKSKLUZIVE: Nesër takohen Zaev dhe Thaçi

EKSKLUZIVE: Nesër takohen Zaev dhe Thaçi

Televizioni Koha mëson se Lideri i Partisë Demokratike Shqiptare Menduh Thaçi pas takimit me kryetarin e Bashkimit Demokratik për Integrim AliI Ahmeti, nesër në ora 14:30 në qeverinë e Maqedonisë pritet që të takohet me kryetarin e LSDM-së Zoran Zaev, informon Televizioni Koha.

Ende nuk dihet se cili është qëllimi i këtij takimi, por nuk përjashtohet mundësia që Zaev të ftojë Thaçin ti bshkangjitet koalicionit të qeverisës. /Tv Koha/

Gjithashtu lexo

Qeveria e Maqedonisë vendos të rrisë kompetencat e Avokatit të Popullit

Me vendimin që mori në seancën e saj të djeshme, Qeveria e Maqedonisë kërkon që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *