Home / Lajme / Maqedoni / Fatmir Dehari i shkon në “konak” Hazbi Likës

Fatmir Dehari i shkon në “konak” Hazbi Likës

Kryetari i Kërçovës Fatmir Dehari gjatë ditës së djeshme ka vizituar shokun e tij të luftës dhe idealit Hazbi Likën me rastin e përzgjedhjes së tij si zv. kryeministër i RM-së.
“Me formimin e Qeverisë dhe përzgjedhjen e kabinetit të ri qeveritar, Kryetari i Komunës së Kërçovës, Fatmir Dehari dje vizitoi zv. kryeministrin e RM-së, Hazbi Lika, duke përgëzuar atë për zgjedhjen në postin e ri.
Zv. kryeministri Lika potencoi se në detyrën e tij të re, do të jetë maksimalisht i përkushtuar për reforma dhe të mirën e qytetarëve të Republikës së Maqedonisë”, shkruan në faqen zyrtare të Likës në facebook.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *