Home / Kuriozitete / Fëmija lind plakë: Nëna kishte refuzuar ti jap gji, por më pas ndodhi diçka e mirë! (Video)

Fëmija lind plakë: Nëna kishte refuzuar ti jap gji, por më pas ndodhi diçka e mirë! (Video)

Nëna e vajzës së vogël, Mamata Dod (25), ka pranuar haptazi se kishte refuzuar ti jap gji për shkak të pamjes. Gjithashtu i ati i vogëlushes, Ajaj Dodd (25), nuk kishte dashur të kujdeset për vajzën.

Një vajzë e cila ka lindur në Indi para një muaji, prindërit e kanë braktisur pasi fëmija ka një sëmundje të rrallë të lëkurës që e bën atë të duket si plakë.

Fëmija ka lindur në një spital në qytetin Maharashtra në pjesën perëndimore të Indisë. Nëna e saj, Mamata Dodd, ka thënë se nuk kishte pranuar të ushqej me gji bijën e saj për shkak të pamjes, kurse babai i saj Ajaj Dodd nuk kishte dashur të kujdeset për të.

Për fat të mirë, ishte gjyshi i vajzës që lindi në muajin e shtatë që vendosi të kujdesej për të. Dilip Dodd e kishte ushqyer fëmijën me qumësht të dhisë, megjithatë për shkak të gjendjes në të cilin ishte fëmija, është detyruar ta transferojë atë në spital.

“Është më shumë se katastrofë, fakti që prindërit e saj refuzuan të kujdesen për të. Por, unë do të bëjë gjithçka që ta shpëtojë dhe ti mundësoi të bëjë një jetë normale”, ka deklaruar gjyshi i saj.

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *