Home / Shëndeti / Fërkoni këmbët me sodë buke 2 herë në javë, do shihni mrekullin

Fërkoni këmbët me sodë buke 2 herë në javë, do shihni mrekullin

Soda e bukës është shumë e njohur për efektet e pastrimit dhe përdorimet praktike në kuzhinë. Nga çmimi është e përballueshme për të gjithë, ndaj soda e bukës ofron mundësi të pafundme për të zgjidhur problemet e përditshme, pa pasur nevojë të përdorni produkte të ngarkuara me kimikate. Ja disa përdorime:

Lehtëson dhimbjet
Soda e bukës është me të vërtetë e dobishme në rastet e pickimit nga bletët ose insektet. Aplikoni një përzierje me sodë buke dhe ujë në zonën e prekur.

Kundër djersës
Kjo përzierje me sodë buke dhe ujë mund të ndalë aromat e padëshiruara dhe ato të djersës. Kjo përzierje do të ruajë të thatë zonën poshtë sqetullës, ashtu si produktet deodorant të bëra vetë, pa kimikate.

Një trajtim qetësues për këmbët
3 lugë gjelle me sodë buke dhe ujë janë një përzierje e shkëlqyer për të çlodhur këmbët tuaja. Për rezultate optimale, masazhoni këmbët, ndërsa i keni të zhytura në përzierje. Përdoreni këtë dy herë në javë dhe do të shikoni ndryshimin. Një tjetër alternativë është që të vendosni sodë buke në vaskën tuaj për të relaksuar dhe për t’i dhënë energji gjithë trupit.

Qetëson djegiet
Ajo mund të jetë një lehtësim i vërtetë për diegiet. Ju vetëm duhet të shtoni ½ filxhan sodë buke në një banjo me ujë të vakët.

Gjithashtu lexo

Ja sesi të detoksifikoni të gjithë trupin përmes këmbëve tuaja!

Kjo është një metodë e lashtë kineze që do t’ju ndihmojë të detoksifikoni të gjithë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *