Home / Kuriozitete / Festa e përvitshme dramatike…

Festa e përvitshme dramatike…

Të paktën 12 persona thuhet se kanë mbetur të plagosur gjatë festivalit vjetor të Toro Chutay në rajonin peruan të Huancavelicës.

Pavarësisht rrezikshmërisë së lartë, çdo vit familjet hyjnë në rajon për të marrë pjesë në festivalin e udhëtimit treditor në Yananaco, Ascension dhe San Cristobal.

Sipas raporteve lokale, festivali përbëhet nga vrasja e demave, shfaqje tradicionale të muzikës, alkoolit, etj, por sigurisht disa prej tyre përfundojnë në sallën e emergjencës.

Gjatë aktiviteteve të së hënës në Ascension, një burrë që qëndronte pranë një muri u godit fort nga një dem i egër dhe u hodh përtokë.

Burrat e tjerë të përgjakur u larguan nga skena, ndërsa spektatorët bërtitën dhe brohorisnin.
/Ora News.tv/

 

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *