Home / Lajme / Botë / Filmi Shqiptar që po çmend Turqit, ky film është më i shikuar te Shqiptarët në Turqi ! (Video)

Filmi Shqiptar që po çmend Turqit, ky film është më i shikuar te Shqiptarët në Turqi ! (Video)

Kenan Gurgurovci, producent i këtij filmi njëherësh edhe aktori kryesor i filmit tha se mesazhi i këtij filmi është çështja e misionit të senatorit zviceran, Dick Marty, në Kosovë.

“Jemi marrë më shumë me çështjen e Dick Martyt. Është normale që artistët bëjnë një punë shumë të madhe dhe nuk kanë frikë që të shprehin shqetësimin e tyre.

Ne dëshirojmë që të ketë sa më shumë vizitorë dhe të shikohet filmi dhe ta shohin realitetin në Kosovë”, tha Gurgurovci.Kurse aktorja, e cila kishte rolin e nënës, Melisa Demiri, tregoi që rolin të cilën e ka pasur ka qenë ndiejna më e mirë.

“Ky film është një mesazh shumë i mirë, dhe roli të cilin kam pasur është personazhi më i mirë. Nëna është ndiejna më e mirë, por normal edhe një ndiejnë shumë prekëse, sepse e ndien më afër se gjithçka”, ka thënë Demiri.

Ky film u xhirua në Kosovë, Turqi dhe Amerikë, gjithashtu do të shfaqet nga sot deri më 5 nëntor të këtij viti me fillim nga ora 20:00 në kinemanë ABC në Prishtinë.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *