Home / Lajme / Maqedoni / “Franca do ta ndihmojë financiarisht policinë e Maqedonisë”

“Franca do ta ndihmojë financiarisht policinë e Maqedonisë”

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, sot mbajti takim pune me ambasadorin e Francës në Maqedoni, Christian Thimonier,

 

Nga MPB thonë se, Thimonier ka shprehur gatishmërinë e ministrit të brendshëm francez, Brino Le Ru, për të mbështetur financiarisht poicinë e Maqedonisë.

“Ambasadori Thimonier ka uruar për postin e ri Spasovski dhe ka përcjellur gatishmërinë e ministrit të brendshëm francez Brino Le Ru, si dhe të policisë franceze që të ndihmohet financiarisht nga fondet evropiane policia e Maqedonisë”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *