Home / Lajme / Maqedoni / FRODEM në mbështetje të iniciativës së Lëvizjes BESA për zbardhjen e rasteve të montuara

FRODEM në mbështetje të iniciativës së Lëvizjes BESA për zbardhjen e rasteve të montuara

Nga FRODEM bëjnë thirrje që partia e Gruevskit të ndalojë me etiketimet ndaj qeverisë së re, ku të dyshuar janë pothuajse e gjithë kryesia e partisë për vepra penale,

Kryesia kriminale partiake e DPMNE-së në mënyrë të përditshme shtyp kumtesa me të cilën e kritikon qeverinë e re. Nuk lejoi as edhe të konstituohet, tani më gjen një numër të madh të vërejtjeve dhe gabimeve. Në vende të 100 ditëve, ata as edhe një ditë nuk u përmbajtën pa kritika, kështu thonë ndër të tjera nga FRODEM, duke adresuar kritikën deri te partia e Nikolla Gruevskit.

FRODEM e mbështet iniciativën e Besës për zbardhjen e rastit “Monstra’ dhe ‘Sopot”.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *