Home / Lajme / Kronika e zezë / Gjendet i vdekur një shqiptar në liqenin e Cyrihut, policia kërkon dëshmitarë

Gjendet i vdekur një shqiptar në liqenin e Cyrihut, policia kërkon dëshmitarë

Policia e Cyrihut u alarmua pasditen e së mërkurës nga punëtorët e një anije se një karrocë invalidësh ishte e vetme përpara liqenit, duke shtuar dyshimet se pronari i saj ishte futur në liqenin e Cyrihut pranë vendit Tiefenbrunnen.

Thuajse menjëherë erdhi edhe telefonata tjetër se një person ishte gjetur pandjenja nga uji i liqenit, shkruajnë “Blick” dhe “TeleZuri”. Viktimës shqiptar i ishte dhënë ndihma e parë e reanimacionit, por nuk mundi të shpëtojë duke vdekur pak çaste më vonë.

Policia kërkon dëshmitarë

Motivet dhe arsyet e vdekjes së viktimës mbeten të paqarta për policinë, e cila kërkon ndihmën e dëshmitarëve. Siç bëhet me dije viktima është 41 vjeç dhe me origjinë nga Kosova.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *