Home / Lajme / Maqedoni / Gjykata Penale dërgon lëndën për dëshmitë kundër Gruevskit në Gjykatën e Apelit

Gjykata Penale dërgon lëndën për dëshmitë kundër Gruevskit në Gjykatën e Apelit

Gjykata Penale lajmëron se në pajtim me kontrollet e sistemit AKMIS, lënda e rastit ‘Dhuna’ në të cilën është i akuzuar kreu i OBRM-PDUKM-së Nikolla Gruevski, më 16 maj 2017 është dërguar për vendim në Gjykatën e Apelit të shkallës së dytë,

 

Gjatë ditës së djeshme Makfaks-i lajmëroi se gjykata e Apelit për katër muaj nuk vendos se a duhet ‘bombat’ të përdoren si dëshmi kundër Nikolla Gruevski.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *