Home / Lajme / Maqedoni / Gjykata Penale sqaron opinionin rreth çështjes së afaristit Sead Koçan

Gjykata Penale sqaron opinionin rreth çështjes së afaristit Sead Koçan

Gjykata Penale e Shkupit ka sqaruar edhe një herë se nuk do të merr vendim për paraburgimin e afaristit Sead Koçan, që është i dyshuari i parë në lëndën ”Trust”,

 

Gjykata sqaron se do të vendosë vetëm për garancën prej rreth 900 mijë euro që Gjykata e Apelit e shfuqizoi dhe lënda është kthyer për vendim të sërishëm. Sipas tyre, Apeli nuk e ka pranuar ankesën e PSP-së edhe për pjesën e paraburgimit të afaristit Koçan./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *