Home / Kuriozitete / Godet pa dashje kokën, burri hedh në gjyq veten e fiton 300 mijë dollarë

Godet pa dashje kokën, burri hedh në gjyq veten e fiton 300 mijë dollarë

Mund të duket e çuditshme por është shumë e vërtetë. Në ditën e sotme mund të hedhësh nëgjyq vetën tënde dhe të fitosh edhe gjyqin me një shumë të konsiderueshme dëmshpërblimi.

Një rast i tillë ka ndodhur në SHBA ku një Larry Rutman, gjuajti padashje veten e tij me një bumerang në kokë duke shkaktuar plagë.

Ai e paditi veten dhe çuditërisht e fitoi gjyqin, dhe një shpërblim prej 300,000$, të cilin e pagoi kompania e tij e sigurimit!

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *