Home / Kryesoret / Gruevski, Protogjer, Bozhinovski dhe Dimovski nuk u paraqiten në PSP

Gruevski, Protogjer, Bozhinovski dhe Dimovski nuk u paraqiten në PSP

Përveç Emil Dimitrievit, Daniella Rangellova, Mile Janakievski dhe Frosina Remenski, të cilët dje u paraqitën në PSP, për sot ishin ftuar edhe të dyshuar tjerë për larje të rreth pesë milionë eurove të OBRM-PDUKM-së përderisa ka qenë në pushtet.

Të dyshuarit Nikolla Gruevski, Martin Protogjer, Kiril Bozhinovski, Ilija Dimovski dhe Leko Ristovski, nuk u paraqitën në PSP pasi nuk kishin marrë ftesë. Ftesat u kthyen në PSP, pasi vlerësuan se janë dërguar në mënyrë joligjore.

Në rastin “Talir” të dyshuar janë 11 funksionarë të lartë të OBRM-PDUKM-së, mes të cilëve edhe kryetari i partisë. Ata ngarkohen për larje parashë dhe financim joligjor të partisë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *