Home / Kryesoret / Hahn: I kënaqur me përkushtimin e Qeverisë së re për reformat prioritare (Cicërimë)

Hahn: I kënaqur me përkushtimin e Qeverisë së re për reformat prioritare (Cicërimë)

Eurokomisioneri Hahn ka dhënë vlerësimin e parë të tij pas takimit me Kryeministron Zoran Zaev dhe kabinetin e tij qeveritar në mbledhjen qeveritare.

Përmes cicërimave në profilin e tij zyrtar në Twitter, Hahn thotë se kanë shkëmbyer gjëra të mira dhe të rëndësishme në lidhje me agjendën reformuese. Ai shprehet i kënaqur që në Maqedoni gjen përkushtimin e qeverisë së re në drejtim të reformave.

Hahn shpreh gatishmërinë e Bashkimit Evropian për ta mbështetur Maqedoninë në zbatimin e reformave urjgente dhe në kthimin në rrugën euro-atlantike.

View image on Twitter
View image on Twitter

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *