Home / Lajme / Maqedoni / Hahn vjen në Shkup për të nxitur reformat integruese euro-atlantike

Hahn vjen në Shkup për të nxitur reformat integruese euro-atlantike

Eurokomisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë, që do të vizitojë Shkupin këtë të hënë, pritet të diskutojë për reformat e Qeverisë së re, si edhe për të ritheksuar mbështetjen e BE-së, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Sipas njoftimit të sotëm të Komisionit Evropian (KE), Hahn pritet të takojë Zoran Zaevin, si edhe liderët tjerë të partive politike. Hahn vjen për të nxitur reformat që Brukseli pret të realizohen së shpejti, për ta kthyer Maqedoninë në rrugën euro-atlantike./Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *