Home / Lajme / Kronika e zezë / Humb kontrollin mbi traktorin, vdes një person nga Skenderaj

Humb kontrollin mbi traktorin, vdes një person nga Skenderaj

Policia e Kosovën bën të ditur se një person ka humbur jetën pasi nga pakujdesia i njëjti kishte humbur kontrollin mbi traktorin.

Ngjarja sipas Policisë, ka ndodhur në fshatin Kryshevc në Skenderaj të premten në mesditë.

 

 

“Raportohet se i dyshuari mashkull K-Shqiptar përderisa ishte duke drejtuar traktorin , nga pakujdesia ka humbur kontrollin mbi traktorin dhe rrokulliset.

Si pasojë i dyshuari pëson lëndime vdekjeprurëse, ndërsa një pasagjere femër K-Shqiptare pëson lëndim trupore dhe e njëjta dërgohet ne QKUK-Prishtine. Me vendim të prokurorit trupi i pa jetë iu lirohet familjarëve për ceremoni mortore”, thuhet në raportin e Policisë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *