Home / Kryesoret / Ibrahimi: Zaev është i shantazhuar prej BDI-së – (VIDEO)

Ibrahimi: Zaev është i shantazhuar prej BDI-së – (VIDEO)

Deputeti dhe nënkryetari i Lëvizjes BESA, Zeqirja Ibrahimi, në një intervistë për portalin A1On thotë se kryeministri Zoran Zaev është i shantazhuar prej BDI-së, që Besa të mos jetë pjesë e qeverisë. Sipas tij, LSDM është e shantazhuar edhe gjatë zgjedhjes së kryesisë së kuvendit që Besa të mos ketë nënkryetar.

Lidhur me zgjedhjet lokale Ibrahimi shprehet se pret që Lëvizja Besa të del fituese në komunat më të mëdha shqiptare. Ai thekson se Lëvizja Besa ka qenë e sinqertë në bashkëpunimimin me shumicën e re parlamentare, por se LSDM nuk po tregohet e sinqertë në këtë drejtim.

Sidoqoftë përjashton çdo mundësi për bashkëpunim me VMRO-DPMNE-në deri sa nuk largohet Gruevski.

Gjithashtu lexo

Qeveria e Maqedonisë vendos të rrisë kompetencat e Avokatit të Popullit

Me vendimin që mori në seancën e saj të djeshme, Qeveria e Maqedonisë kërkon që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *