Home / Lajme / Botë / Islamistët nga Al Shabab vranë 36 dhe plagosën 18 persona në Somali

Islamistët nga Al Shabab vranë 36 dhe plagosën 18 persona në Somali

Ekstremistët nga lë[vizja Al Shabab dje vranë së paku 38 persona, kryesisht ushtarë gjatë sulmit ndaj një baze ushtarake në rajonin gjysmëautonom somalez Puntland, kumtoi një përfaqësues ushtarak.

Sulmi ndodhi, pasi që islamistët nga Al Shabab e morën qytetin Af Urur.

përfaqësuesi ushtarak konfirmoi se janë vrarë 38 persona, ndërsa janë palgosur 18.

Sipas tij, islamistët kanë zënë rob dhe kanë marrë me vete një numër të caktuar të ushtarëve.

Sulmi pasoi disa ditë pasi që në Puntland pesë pjesëtarë të Al Shabab, që është e lidhur me Al Kaedën, u dënuan me vdekje

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *