Home / Lajme / Botë / Itali, vritet në një atentat me armë zjarri shqiptari, një tjetër plagoset rëndë

Itali, vritet në një atentat me armë zjarri shqiptari, një tjetër plagoset rëndë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku si pasojë ka humbur jetën një shqiptar dhe është plagosur një tjetër.

Sipas mediave italiane, mësohet se ngjarja ka ndodhur në Kavalemarxhore në afërsi të Piemontes. Sipas të dhënave të policisë ngjarja mund të ketë ndodhur për “larje hesapesh”.

Ekzekutimi ndodhi në një klub nate ku një makinë i është afruar automjetit ku ndodheshin dy shqiptarët duke qëlluar me breshëri arme.

Shqiptari i plagosur u dergua ne spitalin rajonal, kurse policia ka nisur hetimet.

Gjithashtu lexo

Aksidentohen dy autobusë dhe dy makina, 15 të lënduar në Strumicë

15 persona janë lënduar dje në një aksident rrugor në rrugën lokale në fshatin Bansko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *