Home / Lajme / Maqedoni / Ivanov, sot do t’i dekorojë hendbollistët e Vardarit

Ivanov, sot do t’i dekorojë hendbollistët e Vardarit

Kryetari i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka sjellur vendi për t’i dekoruar anëtarët e ‘Vardarit’, klubit të hendbollit me medaljen ‘Medalje për shërbim të Maqedonisë, ndërsa klubit do t’i ndahet pranim i lartë ‘Kartë e Republikës së Maqedonisë’,

 

Ceremonia e veçantë e dekorimit do të mbahet në Kabinetin e kryetarit Ivanov ‘Vila Vodno’, pas mbarimit të pritjes organizative të hendbollistëve në sheshin ‘Maqedonia’ në Shkup.

Dekorimi Vardarit nga Ivanov bëhet pas fitores dhe vendit të parë në Ligën e Kampionit.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *