Home / Kryesoret / Ivanov sot në Beograd do të takohet me Vuçiqin

Ivanov sot në Beograd do të takohet me Vuçiqin

Presidenti Gjorge Ivanov sot në Beograd do të realizojë takim me presidentin e ri serb Aleksandar Vuçiq.

Ivanov ishte i pranishëm në inaugurimin e Vuçiq gjatë ditës së djeshme, ku ishin të ftuar rreth 5 mijë mysafirë, mes tyre edhe kryeministra, ministra, përfaqësues të korit diplomatik nga rajoni, Evropa dhe bota.

 

 

Mes të pranishmëve ishin edhe eurokomesari për zgjerim Johannes Hahn dhe zv.ndimësi i sekretarit shterëror për Evropë dhe Euroazi në Departamentin Amerikan të Shtetit, Hoyt Brian Yee.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *