Home / Showbiz / Ja çfarë e detyroi të bëj këngëtarja turke vajzën e Shyhrete Behlulit pasi ia vjedhi këngën (FOTO)

Ja çfarë e detyroi të bëj këngëtarja turke vajzën e Shyhrete Behlulit pasi ia vjedhi këngën (FOTO)

Vajza e Shyhrete Behlulit, këngëtarja Engjellusha Salihu, para disa dite është akuzuar për vjedhjen e muzikës dhe miksimit në këngën e re të saj ‘Kanagjegji’.

Këngëtarja turke Derya Ulug, kishte akuzuar përmes rrjeteve sociale, këngëtaren kosovare se ka vjedhur këngën e saj “Canavar” pa marrur leje, duke shkelur të drejtën e autorit.

Këngëtarja turke kishte këcërnuar me padi dhe për t’i ikur kësaj, produksioni me të cilën ka punuar Engjellusha, ka bërë një hap duke fshirë këngën nga Youtube.

Por kënga “Kanagjegji” është publikuar para pak minutash përsëri në Youtube me një version të ri.

Versioni i ri, duket se nuk do ta ketë suksesin e të vjetrit pasi kënga nuk e ka dinamikën e njejtë.

Për më shumë, ju sjell versionin e ri.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *