Home / Lajme / Rajon / Ja vizitori special i sheshit “Skënderbej”

Ja vizitori special i sheshit “Skënderbej”

Vetëm një ditë pas hapjes për këmbësorët, sheshi “Skënderbej” ka pasur edhe një vizitor special.

Ambasadori amerikan bashkë me djalin e tij kanë shëtitur në të gjithë hapësirën e sheshit. Diplomati amerikan u ndal tek maketi ku është prezantuar projekti i sheshit “Skëndërbej”, e më pas vizitoi pjesët e ndryshme të këtij sheshi, si lulishtet, shatërvanët, parkimi nëntokësor.

Ambasadori Lu duket se është i dashuruar me Tiranën, pasi ai është dhe një nga vizitorët më të shpeshtë edhe të Pazarit të Ri, i cili është transformuar në një nga hapësirat më të bukura dhe tërheqëse duke shërbyer edhe si një kartolinë për turistët e huaj.

/Oranews.tv/

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *