Home / Lajme / Maqedoni / Jankuloska ironizon me Zaevin, thotë se e ka tejkaluar Ljubçon e shpallur bullgar (Cicërimë)

Jankuloska ironizon me Zaevin, thotë se e ka tejkaluar Ljubçon e shpallur bullgar (Cicërimë)

Gordana Jankuloska, ish-ministre e Punëve të Brendshme në qeverisjen e OBRM-PDUKM-së, ka ironizuar me vizitën e Zoran Zaevit në Bullgari,

 

Duke e konsideruar si të ”përzgjedhur”, Jankuloska ironizon me Zaevin dhe e quan si njeri që then rekorde. Në profilin e saj në Tëitter, ajo thotë se që në takimin e parë jashtë vendit, Zaevi e ka tejkaluar edhe Ljubçon e deklaruar bullgar./Telegrafi/

Gordana Jankuloska @G_JankuloskaЦрпнатиот урива рекорди!

Уште на првата посета во странство @Zoran_Zaev го надмина и ЉуБчо-декларираниот Б’лгарин.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *