Home / Shëndeti / Ju keni një qetësues si morfina që rritet në kopshtin tuaj

Ju keni një qetësues si morfina që rritet në kopshtin tuaj

Njerëzit gjithnjë vuajnë dhe kanë dhimbje të ndryshme, kur janë sëmurë, apo në momente të ndryshme, sidomos kur ndryshojnë stinët. Por si mund të trajtoni dhimbjet tuaja? E vetmja mënyrë që ju dini për të shpëtuar veten nga dhimbjet është që të merrni qetësues të ndryshëm që gjenden në farmaci.

Por në fakt prodhimet e tyre të rrezikshme dhe të shtrenjta janë të gabuara dhe nuk sjellin vetëm përmirësim të dhimbjes. Ato shoqërohen gjithnjë me efekte të dëmshme. A keni dëgjuar ndonjëherë të marulen e egër? Në fakt ajo është një alternativë e shkëlqyer e natyrshme për të zëvendësuar qetësuesit toksikë dhe madje edhe mund të zëvendësojë disa pilula që merren për ankthin.

Ju me shumë gjasa mund ta keni parë të rritet në oborrin e shtëpisë tuaj, apo në ndonjë cep të lagjes. Disa njerëz i referohen asaj si “marulja e opiumit” apo “marulja e hidhur”. Kjo është një bimë me gjethe të gjata dhe përmban një substancë të bardhë si qumësht i njohur si ‘lactucarium’ dhe kjo mund të zvogëlojë dhimbjen ashtu si morfina.

Nëse keni të bëni me ndonjë problem si ‘fibromyalgia’, lëndime, inflamacion, apo edhe dhimbje kirurgjikale, ky është ilaçi për ju. Ai është më i zakonshëm të përdoret për të trajtuar të tilla shqetësime si pagjumësi, migrainë, ankth dhe kollë. Ajo ka veti ‘antitussive’ dhe funksionon mirë për të lehtësuar edhe astmën.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *