Home / Showbiz / Ka ndërruar jetë aktori Roger Smith

Ka ndërruar jetë aktori Roger Smith

Roger Smith ka ndërruar jetë në moshën 84 vjeçare.

 

Aktori vdiq të dielën në spitalin Sherman Oaks në Kaliforni.

Roger ka luajtur në serinë “Sunset Strip” derisa një sëmundje neuromuskulare e detyroi që ta përfundonte karrierën në të tridhjetat.

Ai vazhdoi të menaxhojë karrierën e gruas së tij, Ann-Margret, e cila luajti në filma, si “Bye Bye Birdie” dhe “Viva Las Vegas” dhe fitoi Globin e Artë për Aktoren më të mirë.

Roger së fundi u shfaq publikisht së bashku me Ann-Margret në premierën e “Going In Style” në mars.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *