Home / Kryesoret / Ka përfunduar numërimi i votave në Prishtinë

Ka përfunduar numërimi i votave në Prishtinë

Në faqen e KQZ-së janë publikuar rezultatet përfundimtare për Prishtinën, 

 

Nga votat e pranuara nga 232 vendvotime, numri i fletëvotimeve të vlefshme është 86.321, ndërkaq 4.337 të pavlefshme.

Votat më të mëdha në Prishtinë i kanë fituar:

1. VV: 36.228 vota (42,10%).

2. LDK-AKR-Alternativa: 29.711 (34,52%).

3. PDK-AAK-NISMA: 17.141 (19,92%).

Gjithashtu lexo

LSDM: Së shpejti ligj për zgjidhjen e statusit të 3.000 të të falimentuarve

LSDM-ja sot njoftoi se janë hequr të gjitha pengesat dhe se së shpejt do të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *