Home / Lajme / Kronika e zezë / Kamikazi që kishte veshur rrip me eksploziv të mbushur, është qëlluar nga ushtria në stacionin hekurudhor në Bruksel (Foto/Video)

Kamikazi që kishte veshur rrip me eksploziv të mbushur, është qëlluar nga ushtria në stacionin hekurudhor në Bruksel (Foto/Video)

Një burrë që besohet se kishte të veshur një rrip të mbushur me eksploziv është qëlluar nga forcat e rendit, derisa një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar në stacionin hekurudhor në Bruksel, raporton Mirror.

Stacioni kryesor hekurudhor i qytetit dhe sheshi është evakuuar për shkaqe sigurie, pasi raportohet edhe për dy shpërthime tjera ku forca të shumta të ushtrisë “kanë qëlluar mbi personin që kishte veshur rripin me eksploziv”, transmeton Telegrafi.

Kamikazi i dyshuar raportohet se ka hedhur veten në erë, kurse burime brenda policisë bëjnë të ditur se sulmuesi ishte plagosur rëndë para se të intervenonte policia, dhe se ka vdekur si pasojë e plagëve të marra. /Telegrafi/

 

Gjithashtu lexo

Kontrollohen lokalet e zhurmshme në Tetovë – (VIDEO)

Të dielën  rreth orës 1.00 pjestarë të policisë nga Sektori për Punë të Brendëshme në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *