Home / Lajme / Maqedoni / Kaosi në kufirin bullgaro-grek, janë arrestuar doganierët

Kaosi në kufirin bullgaro-grek, janë arrestuar doganierët

Auto kolonë në kilometra në kalimin më të madh kufitar midis Bullgarisë dhe Greqisë, Kulla,për çkak të arestimit gati të të gjithë ndrimit të zyrtarve të doganave  bullgare .Policija bullgare  natën e fundit si pjesë e veprimit anti-korrupsion arrestoi 23 persona, përfshirë shumica e tyre doganore.

Një zëdhënëse e Prokurorisë bullgar Rumena Arnaudova, tha se grupi kriminal i organizuar punon nga marsi 2005.

Përveç zyrtarëve të doganave, grupi përbëhet nga përfaqësues të kompanive të transportit që japin ryshfet për të lejuar kamionët e tyre jashtë kontrollit përtej kufirit pa kontrolle kufitare .transmeton Koha

 

 

 

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *