Home / Lajme / Maqedoni / Kasami: Kosova tregoi pjekuri, urojmë të formohet qeveri e shpresës

Kasami: Kosova tregoi pjekuri, urojmë të formohet qeveri e shpresës

Republika e Kosovës dëshmoi një pjekuri të lartë në procesin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, vlerëson kryetati i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami.

“Të gjithë ishim dëshmitarë të një fushate të qetë dhe dinjitoze, që prodhoi rezultate demokratike duke prodhuar një konfigurim të ri të forcave politike.

Urojmë që Qeveria e re e Kosovës të jetë Qeveri e shpresës, që do të reflektojë vullnetin e popullit të Kosovës”, thekson Kasami.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *