Home / Kuriozitete / Kishte disa vite kaps, ajo që i nxorën nga barku kur u operua…

Kishte disa vite kaps, ajo që i nxorën nga barku kur u operua…

Disa kirurgë kinezë kanë operuar një djalë i cili kishte disa vite kaps dhe ajo çfarë i nxorën nga zorra e trashë i ka habitur të gjithë.

Nëse po vrisni mendjen se si duket masa që i kanë nxjerrë nga barku, fotot janë tmerruese.

22-vjeçari ka lindur me një sëmundje të rrallë, të njohur me emrin Hirschsprung që shkaktohet nga disa nerva të munguara. Barku i tij ishte fryrë aq shumë se dukej sikur ishte shtatzënë.

Operacioni zgjati 3 orë dhe mjekët i hoqën djalit masën që peshonte rreth 113 kg.

Pas operacionit djali është në gjendje të mirë shëndetësore dhe mjekët thonë se do të shërohet tërësisht.

Gjithashtu lexo

Qyteti ku askush nuk punon pas të mërkurës (Foto)

Pas 730 kilometrave udhëtim nga Stambolli, ju do të shkelni brigjet veriore të Turqisë, ku …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *