Home / Lajme / Maqedoni / Kjo është shtëpia ku lindi Zoran Zaev (Foto)

Kjo është shtëpia ku lindi Zoran Zaev (Foto)

Kryeministri Zoran Zaev është nga fshati Murtino i Strumicës. Fshat shumë i vogël që shumica e banorëve nuk jetojnë aty por janë shpërngulur në qytetin e Strumicës ose në Shkup,

Në një reportazh të përgatitur nga emagazin janë edhe fotografitë e shtëpisë dhe lagjes së familjes Zaev.

Bashkëfshatarët e kryeministrit janë ndjerë të habitur se pse një medium është interesuar për një shtëpi të mbyllur për muaj me radhë.

Përndryshe, Murtino njihet si fshat i vogël ku banorët merren me bujqësi e që problem të madh e kanë importin e mallrave brenda Maqedonisë dhe jashtë.

Në hyrjen e fshatit shihet tabela e cila është e mbuluar nga afishet e Nikolla Gruevskit. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *