Home / Lajme / Maqedoni / Komuna e Zhelinës dhe Koçanit realizojnë dezinsektimin kundër mushkonjave

Komuna e Zhelinës dhe Koçanit realizojnë dezinsektimin kundër mushkonjave

Komuna e Zhelinës bëntë ditur se nga sot, e deri më 30 qershor, varësisht nga kushtet klimatike, do të kryhet dezinsektimi kundër mushkonjave.

Procedura do të kryhet gjatë mbrëmjes së vonshme dhe mëngjesit të hershëm.

Edhe komuna e Koçanit njofton qytetarët e saj se nesër në mëngjesin e hershëm do të kryej dezinsektimin kundër mushkonjave, ku do të përfshihen 400 hektarë sipërfaqe.

Kjo komunë kërkon nga qytetarët që të ndërmarrin masa të duhura për të mbrojtur bletët.

 

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *