Home / Lajme / Maqedoni / Konferencë e parë kombëtare për femrat në sport

Konferencë e parë kombëtare për femrat në sport

Konferencë e parë për femrat në sport do të mbahet sot në Shkup në organizim të Shoqatës për përparimin e mirëbesimit të ndërsjellë – TAKT, ndërsa e përkrahur nga ana e Un Women, Ambasada e SHBA-së dhe Fakulteti për edukatë fizike, shëndet dhe sport.

 

Në konferencë do të debatohet për sfidat me të cilat përballen sportistet në Maqedoni, për forcimin e femrave përmes sportit dhe për strategjitë për arritje të barazisë gjinore në sport.

Gjithashtu do të diskutohet edhe për rritjen e numrit të femrave në pozitat udhëheqëse në institucionet sportive.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *