Home / Lajme / Botë / Koreja e Veriut gjuajti me sukses raketë me krahë tokë-ujë në Detin japonez

Koreja e Veriut gjuajti me sukses raketë me krahë tokë-ujë në Detin japonez

Koreja e Veriut dje gjuajti me sukses lloj të ri të raketës me krahë tokë-ujë, lajmëroi agjencia KCTA.

Raketa “me fluturim preciz hasi dhe goditi objekte në Detin japonez”, theksoi agjencia.

KCTA konsideron se raketa është e aftë ta godasë çdo anije armiqësore që do të ndërmarrë ofensivë ushtarake kundër Koresë së veriut.

Pheniani prej fillimit të vitit 2016 kreu dhjetëra testime të raketave dhe dy prova bërthamore.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *