Home / Lajme / Maqedoni / Krejt partitë në iftar tek kryeparlamentari Xhaferi, asnjë nga BESA! (FOTO)

Krejt partitë në iftar tek kryeparlamentari Xhaferi, asnjë nga BESA! (FOTO)

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot ka shtruar iftar për të gjithë deputetët e partive politike.

Në iftar kanë marrë pjesë deputetët e LSDM-së, ato të BDI dhe Aleancës për shqiptarët, ndërsa nuk kanë marrë pjesë asnjë nga 5 deputetë me në krye kryetarin e Lëvizjes BESA. Shërbimet e Parlamentit disa herë kanë thirr deputetët e Besës që t’i bashkohen tryezës së iftarit, por ata kanë bojkotuar, mëson Aktuale.mk.

Ndryshe, nga VMRO-DPMNE ka marrë pjesë deputeti Ilija Dimovski.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *