Home / Kryesoret / Kryeministri Zaev mesazh urimi për Bajramin në gjuhen shqipe kurse Gruevski na vinte ne xhami

Kryeministri Zaev mesazh urimi për Bajramin në gjuhen shqipe kurse Gruevski na vinte ne xhami

Kryeministri Zoran Zaev ka uruar politikanë, personalitete publike dhe mediat shqipe edhe në gjuhën shqipe, informon. Ai përmes porosive sms ka përcjellë mesazhin e urimit edhe në shqip “Gëzuar Festën e Fitër Bajramit”.

Ndryshe dje kryeministri Zaev në telegragimin e tij me rastin e kësaj feste ka bërë thirrje për paqe, mirëqenie dhe tolerancë.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *