Home / Kryesoret / Ky do të jetë drejtori i ri shqiptar i Spitalit të Kumanovës

Ky do të jetë drejtori i ri shqiptar i Spitalit të Kumanovës

Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Aleanca për Shqiptarët janë duke vazhduar bisedimet për ndarjen e posteve në eshalonin e dyte dhe të tretë.

Në vazhdën e këtyre bisedimeve, tani më janë caktuar emrat e funskionarëve të partive politike që do drejtojnë drejtoritë dhe institucionet e ndryshme në vend.

 

 

Agjencia e lajmeve INA, mëson se Drejtori i ri i Spitalit të Kumanovës pritet të zgjidhjet mjekur Bedri Veliu nga Kumanova. Veliu pritet të caktohet në postë si propozim i LR-PDSH-së. (INA)

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *