Home / Lajme / Maqedoni / Ky është sekretari shtetëror i bujqësisë nga Kërçova

Ky është sekretari shtetëror i bujqësisë nga Kërçova

Nefrus Çeliku është kuadri i BDI-së nga Kërçova që do të ulet në postin e sekretarit shtetëror të Ministrisë së Bujqësisë.

Ai është nga Cërvica dhe se është emëruar në këtë detyrë i propozuar nga dega e kësaj partie në Kërçovë. Çeliku vjen në këtë detyrë duke zëvendësuar Besir Jasharin, i cili më shumë se një dekadë ka qenë në këtë post.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *