Home / Kryesoret / Lajm i mirë per diabetikët nga Ministria e Shëndetësis(FOTO)

Lajm i mirë per diabetikët nga Ministria e Shëndetësis(FOTO)

Gjatë udhëheqjes së Ministris së Shëndetësis nga ana e VMRO-së ish ministri Nikolla Todorov,shoqatat e ndryshme si dhe vetë pacientet që vuajnë nga diabeti ankoheshin për mungesë të terapisë së përditshme që e përdorin, pra mungesë të insulinës.

 

Disa qytete haseshin me mungesë të terapisë nga e cila varej jeta dhe për këtë fajin e hedhnin tek ministri Todorov.

Mirëpo sic duket reformat filluan edhe në terapin e mjekimit.Lajm i mirë erdhi nga Ministria e Shëndetsise me cka që nga nesër terapin e insulinës mund ta gjejnë në barnatore.

Gjithashtu lexo

Rikthehet ndotja e rrezikshme në Tetovë – (FOTO & VIDEO)

Me matjen e koncentrimeve dyfish më të lartë nga e lejuara të grimcave PM10, Tetova …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *