Home / Lajme / Maqedoni / Lëvizja BESA as bukën nuk i’a ha Talat Xhaferrit, bojkotoi iftarin (FOTO)

Lëvizja BESA as bukën nuk i’a ha Talat Xhaferrit, bojkotoi iftarin (FOTO)

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi sot ka shtruar iftar për të gjithë deputetët e partive politike.

Në iftar kanë marrë pjesë deputetët e LSDM-së, ato të BDI dhe Aleancës për shqiptarët, ndërsa nuk kanë marrë pjesë asnjë nga 5 deputetë me në krye kryetarin e Lëvizjes BESA. Shërbimet e Parlamentit disa herë kanë thirr deputetët e Besës që t’i bashkohen tryezës së iftarit, por ata kanë bojkotuar, mëson Aktuale.mk.

Ndryshe, nga VMRO-DPMNE ka marrë pjesë deputeti Ilija Dimovski.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *