Home / Lajme / Maqedoni / Lëvizja BESA realizon takim me Ambasadorin e Norvegjisë, z. Arne Sannes Bjornstand

Lëvizja BESA realizon takim me Ambasadorin e Norvegjisë, z. Arne Sannes Bjornstand

Sot sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi dhe Kastriot Rexhepi, anëtar i Kryesisë Qendrore të Lëvizjes BESA, pritën në takim Ambasadorin e Norvegjisë, z. Arne Sannes Bjornstand. Në këto takime miqësore është diskutuar për aktualitetet politike dhe sfidat e ardhshme të shtetit pas formimit të Qeverisë.Transmeton Koha.

  1. Gashi e njoftoi z. Bjornstand për rolin konstruktiv që ka luajtur Besa në gjithë këtë proces dhe për angazhimin e saj në mbështetje të procesit në dobi të qytetarëve në të ardhmen.

Palët janë dakordësuar që takime të këtilla miqësore të vazhdojnë edhe në të ardhmen.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *