Home / Lajme / Maqedoni / Ligji për Marrëdhënie Pune pritet të ndryshojë në çështjen e pushimit të lehonave

Ligji për Marrëdhënie Pune pritet të ndryshojë në çështjen e pushimit të lehonave

Komisioni për sistem politik dhe marrëdhënie me bashkësitë diskutoi për nismën qytetare për ndryshimin e Ligjit për Marrëdhënie Pune,

 

Propzimi i nismës parasheh që për lehonat të ketë pushim prej 12 muajsh, në vend të 9 muajve të tanishëm. Anëtarët e Komisionit nga radhët e pozitës dhe opozirës u pajtuan se ka nevojë që të hapet një debat në këtë drejtim.

Në emër të 270 qytetarëve që e kanë nënshkruar këtë nismë ka folur Snezhana Kuzmanovska. Ajo është shprehur e kënaqur që propozimi ka mbështetje të gjërë. Mirëpo, nuk është vendosur se kur do të del ky propozim para deputetëve

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *