Home / Lajme / Maqedoni / LSDM: Maqedonia u izolua nga politika e OBRM-PDUKM-së

LSDM: Maqedonia u izolua nga politika e OBRM-PDUKM-së

Përmes një kumtese dërguar Telegrafit Maqedoni, LSDM-ja ka replikuar me OBRM-PDUKM-në, ndaj kërkesës së tyre për anëtarësim të menjëhershëm të Maqedonisë në NATO dhe BE.

 

Sipas tyre, integrimet euro-atlantike janë interesi më i lartë i vendit, ndërkaq kërkojnë nga OBRM-ja që t’i mbështetë proceset integruese.

LSDM-ja njiherit kritikon OBRM-në duke thënë se kjo parti kishte 11 vite kohë për t’i lëvizur proceset dhe për të punuar për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE, por bëri të kundërtën, e izoloi Maqedoninë, i frenoi integrimet euro-atlantike.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *